محله های تهران- برج میلاد

برج میلاد تهران

تهران، پایتخت همیشه استوار ایران، شهری است که در کنار همه تلخی ها، شیرینی های غیر قابل انکاری هم دارد.

مجموعه مبله مدیری با اجاره آپارتمان مبله و سوئیت مبله در اطراف برج میلاد تهران و دارا بودن تمام امکانات رفاهی و حمل نقل و دسترسی سریع به تمام نقاط تهران روزهای خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

برج میلاد تهران

معرفی برج میلاد تهران |بلندترین برج ایران

برج میلاد تهران با عنوان آسمان خراش تهران یکی از جاذبه های گردشگریکلانشهر تهران به حساب می آید و فضاهای بسیار خوبی را برای کارهای مختلف فرهنگی، هنری، تجاری و خدماتی دارد . این برج با معماری زیبا و منحصر بفرد سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود میکشد.

برج زیبای میلاد سازه ای بلند آوازه در ایران است و یکی از نمادهای تهران در کنار  پل طبیعت و برج آزادی به شمار می رود، این سازه زیبا که به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتی که دارد، تقریباً از همه جای شهر تهران نمایان است، یکی از نمادهای پایتخت به شمار می‌آید.

ساکنان تهران، طی بیش از یک دهه،‌ شاهد ساخت فازهای مختلف این برج بودند که پس از ۱۱ سال، احداث آن به اتمام رسید و افتتاح شد.

مجموعه برج میلاد در زمینی به مساحت ۴/۷۴ هکتار بر روی تپه های نصر با مساحت تقریبی ۶۲ هکتار واقع در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر که در میان شبکه بزرگراهی شمال غرب تهران احاطه شده است.

این برج در منطقه شمال غربی تهران و در فهرست ده سازه بلند جهان قرار دارد. شاید بد نباشد بدانید که بلند ترین برج دنیا، برج خلیفه در امارات است.

برج میلاد از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بزرگراه حکیم، از شرق به بزرگراه چمران و از غرب به بزرگراه شیخ فضل الله محدود می شود. ارتفاع برج از سطح دریا ۱۴۴۴ متر است و جالب آنکه بزرگراه حکیم ۶۰ متر پایین تر از سطح برج واقع شده است.

از جمله کاربردهای  اساسی این برج می توان به گسترش پوشش رادیویی و تلویزیونی، گسترش ارتباطات بی سیم، ایجاد زیرساخت های اساسی تلویزیونی دیجیتال، هواشناسی دقیق و کنترل ترافیک این کلانشهر بزرگ اشاره کرد.

برج میلاد تهران

بخش های برج میلاد تهران:

  •  دلفیناریوم برج میلاد | نخستین دلفیناریوم غیرساحلی در خاورمیان

یکی از بخش های پرطرفدار بخش دلفیناریوم برج است که نخستین دلفیناریوم غیرساحلی در خاورمیانه محسوب میشود. یک شیر دریایی و دو دلفین به نام های آلفا و کاسیا در این مجموعه است که در سانس های مختلف با انجام حرکات آکروباتیک نمایشی زیبا، بازدیدکنندگان را سرگرم می سازند.

  • کنسرت های برج میلاد

یکی از برنامه های پرطرفداری که همه روزه در این برج برگزار می شود  کنسرت های این مجموعه است که در سالن های بزرگ با امکانات لوکس از میزبانان پزیرایی میشود .این سالن ها میزبان خوانندگان و هنرمندان ایرانی و خارجی بنام بسیاری بوده اند.

  • زیپ لاین و پل معلق برج میلاد

از تفریحات اصلی و هیجان انگیزی که به صورت ثابت در برج میلاد تهران به آنها دسترسی دارید، زیپ لاین و پل معلق این مجموعه بزرگ است ، طول مسیر این زیپ لاین حدود 150 متر است و شما را در ارتفاع 30 متری با سرعت تقریبی 60 تا 70 کیلومتر در ساعت در مسیری زیبا به پرواز در می آورد.

  • رستوران گردان برج میلاد

  • آبشار برج میلاد

  • نمایشگاه های دیدنی برج میلاد

  • سینمای برج میلاد

  • سینما گیم برج میلاد

  • مرکز خرید برج میلاد

 

 

 

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید