محله پونک در تهران به همراه بهترین خیابان پونک

پونک

محله پونک ، یکی از محله‌های مدرن در غرب تهران است. بخش بزرگ و  شمال غربی پونک در منطقه 5 شهر تهران و بخش دیگری از آن در منطقه دو قرار دارد.

این محله از شرق به شهرک غرب و از غرب به جنت‌آباد متصل است.محله حصارک در شمال پونک قرار دارد و از جنوب به بزرگ‌راه شهید همت ( محله باغ فیض) ختم می‌شود.

محله پونک در گذشته

در قدیم پونک به درختان توت و باغ‌های بزرگش شهرت داشت. به خاطر قرارگیری در شمال تهران ، آب هوای مناسبی دارد و دمای آن چند درجه از سایر مناطق تهران خنک‌تر است. محله پونک هنوز هم‌مکان مناسبی برای گردش و خوش‌گذرانی است.

یکی از مزایای محله پونک ، خیابان‌های پهن و بافت عمدتاً مسکونی منطقه 5 تهران است. در پونک می‌توان با ماشین و یا خط BTR به محله‌های نزدیک تردید کرد و از مکان‌های تفریحی این محله لذت برد.

بوستان یا همان پارک نهج‌البلاغه یکی از اصلی‌ترین مکان‌های تفریحی پونک است.

وسعت پارک نهج‌البلاغه 35 هکتار است و در امتداد یک رودخانه قدیمی قرار دارد.آب رودخانه از طریق قنات‌های موجود در محله پونک تأمین می‌شود.

بوستان نهج‌البلاغه محله پونک
بوستان-نهج-البلاغه-محله-پونک

تفریح در پونک

کسانی که به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری علاقه دارند می‌توانند در دو طرف این رودخانه در پیاده‌روهایی که به‌صورت طبقاتی ساخته‌شده به تفریح بپردازند.

درختان توت و باغ‌های بزرگ پونک در مکانی به نام ده پونک قرار داشته است.

امروزه تعداد کمی از این باغ‌ها به‌جامانده است. علت نام‌گذاری ده پونک ، فراوانی گل پونه در دره پونک بوده است.

ازجمله اماکن معروف و شاخص پونک می‌توان از امامزاده‌های عین علی و زین علی ، برج‌های مسکونی تجاری جام جم همت ، پاساژ تیراژه و مجتمع تجاری بوستان نام برد.

خیابان‌های اشرفی اصفهانی ،  سردار جنگل ، بلوار عدل ، بلوار کمالی و میرزا بابایی ازجمله خیابان‌های اصلی محله پونک می‌باشند.

محله فرحزاد

جاده فرحزاد نیز ازجمله قسمت‌های خوش آب‌وهوا و البته معروف تهران در پونک قرار دارد.

بیشتر شهرت فرحزاد به خاطر باغچه‌های زیبایش است و در حال حاضر مکان دنجی برای شب‌نشینی  و صرف غذا است

دیدگاهتان را بنویسید